ARCHITEKCIE, ABSOLWENCIE ARCHITEKTURY

 

Szukasz pracy w branży architektonicznej?

  • Jeśli jesteś świeżo po studiach, lub szukasz swoich pierwszych praktyk w zawodzie architekta, to koniecznie przeczytaj ten post do końca.

 

WYRÓŻNIJ SIĘ, ALBO ZGIŃ!

 

Musisz pamiętać o tym, że projektowanie architektoniczne to najmniej kreatywny biznes we wszechświecie. Dlatego wyróżnij się swoją poprawnością. Wielu twoich kreatywnych znajomych ze studiów pewnie chce wyróżnić się swoją KREATYWNOŚCIĄ. Zrób to na odwrót i zaprezentuj twoją umiejętność tworzenia DOKUMENTÓW.

 

KLUCZ DO SUKCESU

 

Znalezienie pracy jeszcze nigdy nie było tak łatwe, jak dziś: włączasz telefon, wpisujesz adres popularnej strony z ogłoszeniami w architekturze. Wysyłasz aplikację, zostajesz zaproszony na rozmowę(rozmowy) kwalifikacyjne i masz pracę.

 

Aby odnaleźć pracę wystarczy:

  • motywacja
  • portfolio
  • CV

 

Jednak, jeśli zwyczajna praca w zwyczajnym biurze nie spełnia twoich oczekiwań, to dodatkowo należy wykazać się:

  • dbałość o szczegóły
  • precyzja i staranność
  • właściwa komunikacja
  • odpowiedni wybór biura, do którego aplikujesz.

 

CURRICULUM VITAE

 

Jak przygotować wartościowe Curriculum Vitae? Mógłbym opisać tu wiele różnych aspektów, które tworzą Twoje CV szczególnym. Skupię się na najbardziej istotnych wartościach, które podsycą odbiór Twojej dokumentacji reprezentujących twoją osobowość.

 

TYPOGRAFIA

 

Stosuj poprawne i czytelne kroje pism, takie jak:

 

Być może są to nudne i niekreatywne kroje, jednak warto pamiętać o tym, że CV to  DOKUMENT, a nie kreacja artystyczna. Jeśli nie jesteś pierwszy raz na moim blogu, to wiesz, że architekci to nudziarze. Starasz się o pracę w BIURZE projektowym, a nie w pracowni kowalstwa artystycznego. Nie jest to konkurs piękności, pamiętaj o tym.

 

JAK CIĘ WIDZĄ, TAK CIĘ PISZĄ

 

Aby stworzyć klarowne i czytelne CV potrzebujesz niewiele. Wystarczy dostęp do internetu i konto na Google. Kluczowa jest też umiejętność obsługi aplikacji typu Word / Google Documents.  CV możesz nawet przygotować na swoim smartfonie.

Pamiętaj, prostota i czytelność twoim kluczem do sukcesu. Redukuj do minimum ilość znaków i treść dokumentu, ale pamiętaj jednak o istocie przekazywanych informacji. Pisz zwięźle i klarownie. Jednoznaczne sformułowania i miejscami równoważniki zdań otworzą ci drogę do znalezienia pracy w wymarzonym studio.

 

Poniżej znajduje się przykładowy link do wzoru CV, który możesz używać i modyfikować dowolnie.

Zupełnie za darmo:

Pobierz wzór CV i zamów newsletter Dziennik-Architekta już teraz!